Saltar al contenido

SALUT MENTAL PONENT

SALUT MENTAL PONENT

Memòria històrica. Sortida al Polvorí d’Alfés el dia 24 de setembre

Estem contents d’informar-vos de què, després d’aturar algunes de les activitats a causa de la pandèmia, reprenem les sortides i el dissabte 24 de setembre podrem gaudir d’un dia de convivència amb totes les persones que formeu part de la nostra Associació.

Enguany, hem preparat una visita cultural al Polvorí d’Alfésun aeròdrom inaugurat l’any 1929. Aquest va ser utilitzat durant la Guerra Civil com a pont entre els camps d’aviació de Barcelona i Sarinyena, on s’hi establia la base principal de l’aviació republicana al Front d’Aragó. Encara ara, es conserven en bon estat el polvorí, les trinxeres, els refugis antiaeris, els barracots i l’hangar.

La visita serà guiada per Xavier Reñé, historiador i investigador especialitzat en Patrimoni Memorial de la Guerra Civil.

Després d’aquesta visita, tenim previst dirigir-nos al Restaurant Casal d’Alfés on dinarem un menú que consisteix en:

   • Paella de marisc
   • Estofat de vedella
   • Postres i beguda
El transport serà amb autobús i el preu de la sortida és de 20 €.   

Totes les persones que estigueu interessades, us podeu posar en contacte amb l’Associació al telèfon 973 22 10 19 o a través del correu electrònic a . O bé, si ho preferiu, podeu fer la inscripció a l’activitat i el pagament de manera presencial a l’edifici de la nostra entitat (C/ Henri Dunant, 1 1r pis – Lleida)

També teniu l’opció de fer el pagament a través de l’aplicació de Bizum:

1. Descarregar-vos l’aplicació del vostre banc.
2. Cercar l’apartat de Bizum
3. Dins del Bizum, anar a “Fer un donatiu” o similar.
4. Introduïu el codi de l’entitat: 05347
5. A l’apartat de concepte ficar: Sortida Polvorí d’Alfés
 
Us hi esperem! 
 
Rebeu una cordial salutació des de Presidència.
 • 00Dies
 • 00Hores
 • 00Minuts
 • 00Segons
A %d blogueros les gusta esto: