Saltar al contenido

SALUT MENTAL PONENT

SALUT MENTAL PONENT

Concessió de la Placa a la solidaritat per Salut Mental Ponent

Aquest divendres passat l’Ajuntament de Lleida va aprovar la concessió de 43 plaques i medalles a entitats i persones rellevants de Lleida, entre les quals es troba la nostra associació, Salut Mental Ponent. La nostra entitat commemora enguany 25 anys de la seva creació, i per aquest motiu ha rebut la Placa de la Paeria a la Solidaritat, per la lluita contra l’estigma i la sensibilització a la societat per uns trastorns dels quals ningú vol parlar, que ens han fet treballar per una #salutmentalenpositiu. Estem molt contents d’aquest reconeixement per la nostra tasca realitzada al llarg dels anys, la qual continuarem amb la il·lusió de sempre, per un model comunitari d’atenció a la salut mental.

L’entrega de les plaques i medalles es durà a terme el 10 de maig a la Paeria.

A més de la nostra entitat, s’ha atorgat la placa de la Paeria a la solidaritat al Centre Ocupacional de la Fundació Sorigué, a l’Àrea de la Dona de la Casa de Aragón, a l’Àrea de la Dona del Centro Extremeño, a l’Àrea de la Dona de la Partida de Montserrat, a l’Asociación Mujeres en Igualdad, a la Vocalia de Dones de l’Associació Veïnal de Cappont, a la Vocalia de Dones de l’Associació Veïnal d’Escorxador-Templers i a la Vocalia de Dones de l’Associació veïnal de Balàfia.

Deja una respuesta

Tu dirección de correo electrónico no será publicada. Los campos obligatorios están marcados con *

Este sitio usa Akismet para reducir el spam. Aprende cómo se procesan los datos de tus comentarios.

A %d blogueros les gusta esto: